Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DJBPM1325R1ZV
Approx. Rs 2,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Number | TN-2380 |
| Color | Black |
| Page Yield | 2000 Page |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | Brother |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | 6 month |
| Material | Plastic |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 36.7 x 20.3 x 14.4 cm |
Approx. Rs 2,400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Number | TN-2130 |
| Color | Black |
| Page Yield | 1500 pages |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | Brother |
| Weight | 907.18 gm |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | 6 month |
| Material | Plastic |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 340 x 190 x 85 mm |
Approx. Rs 2,492 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Number | TN 3290 |
| Color | Black |
| Page Yield | 8000 Pages |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | Brother |
| Weight | 1.50 kg |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Plastic |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 340 x 190 x 85 mm |
Approx. Rs 2,497 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Number | TN 2365 |
| Color | Colored |
| Page Yield | 2600 pages |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | Brother |
| Weight | 800 gm |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Plastic |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 36.7 x 20.3 x 14.4 cm |
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Number | TN221BK |
| Page Yield | 4200 pages |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Printing |
| Size | 8.8 x 13.4 x 7.2 inch |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Storage Temperature Range | -20 to 40 Degree C |
| Warranty | 1 years |
| Weight | 0.5 kg |
Approx. Rs 2,504 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Number | TN 240Y |
| Color | Black |
| Page Yield | 1400 Pages |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | Brother |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | 6 month |
| Material | Plastic |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 300 x 180 x 80 mm |
Approx. Rs 2,510 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Model Number | TN-2260 |
| Color | Black |
| Page Yield | 2200 Page |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | Brother |
| Model Name/Number | TN-2060 |
| Weight | 1.50 kg |
| Warranty | 6 month |
| Packaging Type | Box |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Material | Plastic |
| Size/Dimension | 36.7 x 20.3 x 14.4 cm |
We Sony Marketing amp Computer can provide the best quality of cartridges We deal with Samsung Canon Ricoh Konica Kyocera Xerox and many other brands toner cartridges We can provide in competative price to our esteemed clients
Additional Information:
Approx. Rs 1,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN1020 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Pages |
| Weight | 481 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 33 X 14 X 10.2 cm |
Approx. Rs 2,150 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN450 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2600 Page |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 36.7 x 20.3 x 14.4 cm |
Approx. Rs 2,420 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-2025 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Page |
| Weight | 939 g |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 36.7 x 20.3 x 14.4 cm |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
Approx. Rs 1,550 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-2365 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2200 Page |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 340 x 190 x 85 mm |
Approx. Rs 2,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-261 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2200 Page |
| Weight | 600 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 6 month |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 300 x 180 x 80 mm |
Approx. Rs 1,850 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN 2255 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Page |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 month |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 33 X 14 X 10.2 cm |
Approx. Rs 2,100 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | DR-2200 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Page |
| Weight | 300 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 340 x 190 x 85 mm |
This genuine replacement drum unit has been expertly designed for use with your Brother laser printer. The DR-2200 Drum Unit ensures that your printer’s able to continue delivering top quality results, ensuring your important documents are reproduced with all the clarity they deserve.
Approx. Rs 2,450 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-2210 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Page |
| Weight | 300 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 2 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 340 x 190 x 85 mm |
This genuine replacement drum unit has been expertly designed for use with your Brother laser printer. The DR-2200 Drum Unit ensures that your printer’s able to continue delivering top quality results, ensuring your important documents are reproduced with all the clarity they deserve.
Key Features:Approx. Rs 2,250 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-200 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Page |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 340 x 190 x 85 mm |
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-2310 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Page |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 36.7 x 20.3 x 14.4 cm |
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-225C |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Page |
| Weight | 300 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Length | 200 mm |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Width | 135 mm |
| Height | 45 mm |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
Approx. Rs 2,350 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-3185 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 1400 Pages |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 340 x 190 x 85 mm |
Approx. Rs 2,425 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN3145 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 3500 Pages |
| Weight | 1.50 kg |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 300 x 180 x 80 mm |
Approx. Rs 2,490 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-3320 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Page |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 2 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 300 x 180 x 80 mm |
Approx. Rs 1,550 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN-1020 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Size/Dimension | 340 x 190 x 85 mm |
Approx. Rs 2,410 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | TN3350 |
| Brand | Brother |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Page Yield | 2000 Page |
| Weight | 1486 gm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Humidity Range | 20 to 80% RH |
| Non Operating Humidity Range | 10 to 80% RH |
| Size/Dimension | 33 X 14 X 10.2 cm |
Explore More Products
© Sony Marketing. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited